Oni Nie Chcą Abyś Dowiedział Się Jak wykonać audyt środowiskowy! - eko

audyty ochrony środowiska

Przemysł wydobywczy jest jednym z przykładów

Firmy są zobowiązane do obliczania i raportowania emisji do powietrza, wody i gruntów. Ma to na celu ochronę środowiska.
Przedsiębiorstwa muszą przeprowadzić analizę kosztów i korzyści, zanim zdecydują, czy

Oni Nie Chcą Abyś Dowiedział Się Jak wykonać audyt środowiskowy! - eko audyty ochrony środowiska
chcą chronić środowisko we własnym zakresie, czy też zlecić odpowiedzialność na zewnątrz. Szczególnie firmy zajmujące się produkcją materiałów niebezpiecznych potrzebują wyższego niż zwykle poziomu efektywności raportowania. . Przykładami branż, które skorzystałyby na raportowaniu, są przemysł wydobywczy, wydobycie ropy i gazu oraz producenci materiałów niebezpiecznych. Przemysł wydobywczy jest jednym z przykładów, w których firmy muszą bardzo uważać na swoje emisje. Firmy takie jak Shell, Rio Tinto i BP są zobowiązane do szczegółowego raportowania emisji ze swojej działalności, aby można je było skutecznie monitorować. Poniżej przedstawiono kilka przykładów dużych korporacji, na które miały wpływ przepisy zobowiązujące je do zgłaszania swoich emisji


BDO jest agencją rządową odpowiedzialną za

W Malezji niedawno wprowadzono inicjatywę o nazwie Waste and Emissions Inventory Reporting (WEIR). Inicjatywa ta została stworzona, aby pomóc firmom w kraju poprawić ich wyniki w zakresie ochrony środowiska.

Firmy są zobowiązane do zgłaszania wytwarzanych przez siebie odpadów i ich emisji za pomocą internetowego systemu raportowania tej platformy.

Oznacza to, że firmy muszą być świadome ochrony środowiska ze względu na swoje obowiązki wynikające z WEIR i powiązanych przepisów, takich jak ustawa o jakości środowiska (kontrola zanieczyszczeń) z 1974 r. i ustawa o jakości środowiska z 1974 r.

Działania na rzecz ochrony środowiska podejmuje również rząd Malezji, za który odpowiedzialne są trzy agencje: BDO, KOBIZE oraz Departament Gospodarki Odpadami Stałymi. . Jednak wysiłki na rzecz rozwiązania problemów środowiskowych zostały skrytykowane jako nieskuteczne i szkodliwe dla środowiska. BDO jest agencją rządową odpowiedzialną za zarządzanie środowiskiem Malezji. Podlega Ministerstwu Energii, Zielonych Technologii i Wody (MEGTW) i została utworzona w 1971 roku. Została utworzona w celu zarządzania usuwaniem odpadów na Malajach, a jej kompetencje zostały rozszerzone o działania związane z zarządzaniem środowiskiem w 1975 roku. BDO udziela również porad w sprawach związanych ze zrównoważonym rozwojem, gospodarowaniem zasobami i